Przedstawienie "Kubuś Puchatek zimą"

Dnia 7 grudnia klasy 0-III udały się do biblioteki „Bratek” w Bratoszewicach na przedstawienie pt. „Kubuś Puchatek zimą”. Historię Kubusia przedstawili aktorzy z teatru ART RE z Krakowa. Bohaterowie bajki spotkali się z Panią Zimą. W trakcie przedstawienia dzieci zapoznały się z kolejnością pór roku oraz ich charakterystycznymi elementami. Dowiedziały się  również o potrzebach zwierząt w czasie zimy. Dzięki temu już wiedzą w jaki sposób mogą się zatroszczyć o leśnych pupilów. Zimą brak dostatecznej ilości jedzenia przysparza wiele zmartwień zwierzętom. Mogą one polegać tylko na swoich zbiorach zgromadzonych podczas pozostałych trzech pór roku-te zapasy jedzenia zawsze wystarczają do końca mrozów. Kolejnym problemem jest chłód. Zwierzętom ciężko jest przetrwać zimę, nie wszystkim udaje się dotrwać do wiosny. Możemy jednak przyjść im na ratunek. Drobnymi gestami łatwo uratować nie jedno istnienie. Przynosząc im pożywienie możemy okiełznać burczenie w brzuchu mieszkańców naszych lasów. Budując schronienia i karmniki ochraniamy ich przed ostrym wiatrem i zamieciami śnieżnymi. Nie zapominajmy o bezbronnych zwierzakach, którym bez naszej pomocy nie jest łatwo. Pójdźmy za przykładem Kubusia oraz dzieci, które chętnie zaangażowały się w pomoc i obiecały opiekować się swoimi pupilami przy najbliższych lasach razem z rodzicami. Po przedstawieniu, które było bardzo pouczające, maluchy uczestniczyły w zabawach przygotowanych przez Kubusia i jego przyjaciół. Sądząc po uśmiechniętych twarzach i zaangażowaniu dzieci można było stwierdzić, że zabawa była znakomita. Milusińscy z miejscowej podstawówki wcale nie chcieli rozstawać się z pluszowymi przyjaciółmi. Jednak czas pędził nieubłaganie, trzeba było się pożegnać i wrócić do szkolnych obowiązków. Aktorzy bardzo zadowoleni z widowni obiecali niedługo wrócić do Bratoszewic z nową przygodą Kubusia i jego przyjaciół. Na tą wiadomość dzieci bardzo ucieszyły się i w dobrych humorach wróciły do szkoły.

D.Romanowicz

Gminny Konkurs Wiedzy o Kubusiu Puchatku

W środę 7.XII. uczennice klasy drugiej szkoły podstawowej w Bratoszewicach (Natalia Śliwkiewicz, Amelia Miśkiewicz i Wiktoria Piechucka) wraz z wychowawcą uczestniczyły w Gminnym konkursie wiedzy o "Kubusiu Puchatku" w sali Ośrodka Kultury i Rekreacji w Strykowie. Do konkursu przystąpiły również trzyosobowe drużyny ze Szkoły Podstawowej w Koźlu, Niesułkowie, oraz ze Szkoły Podstawowej Nr 1 i Nr 2 w Strykowie. Spotkanie zostało zorganizowane jest w ramach Międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia, który przypada na dzień 25.11.2011r. Uczestnicy konkursu musieli wykazać się znajomością lektury, znać cechy charakterystyczne bohaterów oraz przedstawić krótką reklamę zachęcającą do przeczytania Książki o Kubusiu Puchatku. Uczennice z naszej szkoły zajęły V miejsce, zostały nagrodzone książkami. Uczniowie klasy drugiej szkoły podstawowej przygotowali prace plastyczne pt .,,Kartka urodzinowa dla Kubusia Puchatka’’. Konkurs organizowany był w ramach obchodów Dnia Pluszowego Misia przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Strykowie. Pierwsze miejsce w konkursie zajęła Zuzanna Piotrowska, a trzecie miejsce zajął Jan Gajewski. Uczniowie zostali nagrodzeni książkami i pluszowymi miśkami.